محاسبه هزینه
محاسبه هزینه برق مصرفی (هزینه ثابت و متغییر) توسط سیستم نرم افزار فروش انرژی انجام شده و بمنظورکنترل بیشتر صحت اطلاعات وارد شده (میزان مصرف) مربوط به هر یک از مشترکین، عمل هایلوگیری (بررسی صحت مصرف) توسط سیستم مذکور انجام می گردد.

1-2) هزینه ثابت: شامل هزینه دیماند است و این بخش از هزینه ها مستقل از مصرف می باشد و به منظور تامین و در دسترس قراردادن دائمی برق اخذ میگردد.

2-2) هزینه های متغییر: شامل هزینه هایی می گردند که با مصرف انرژی نسبت دارند و متناسب با نوع مصرف و میزان کسورات مصرفی محاسبات صورت میگردد.

1-2-2) مصرف میان باری «اکتیو1»: هزینه کیلووات انرژی مصرفی اندازه گیری شده توسط لوازم اندازه گیری در ساعات میان باری و تعرفه ذیربط ( ساعات مربوطه در جدول محدوده زمانی ساعات مصرف برق در شش ماهه اول و شش ماهه دوم سال تعیین شده است)

2-2-2) مصرف اوج بار «اکتیو2»: هزینه کیلووات انرژی مصرفی اندازه گیری شده توسط لوازم اندازه گیری در ساعات اوج بار و تعرفه ذیربط (ساعات مربوطه در جدول محدوده زمانی ساعات مصرف برق در شش ماهه اول و شش ماهه دوم سال تعیین شده است)

3-2-2) مصرف کم باری «اکتیو3»: هزینه کیلووات انرژی مصرفی اندازه گیری شده توسط لوازم اندازه گیری در ساعات کم باری و تعرفه ذیربط (ساعات مربوطه در جدول محدوده زمانی ساعات مصرف برق در شش ماهه اول و شش ماهه دوم سال تعیین شده است)

4-2-2) هزینه راکتیو: بمنظور محاسبه انرژی راکتیو کیلووار اندازه گیری شده توسط لوازم اندازه گیری در محاسبات زیر جایگزین میگردد.

مصرف راکتیو) 2+ 2 ( مصرف اکتیو))1/2 / مصرف اکتیو= ضریب قدرت))1))

مصرف کم باری+ مصرف میان باری+ مصرف اوج بار=مصرف اکتیو

ضریب قدرت/0.9) = ضریب زیان)-1

پس از محاسبه ضریب زیان نتایج حاصله در هزینه انرژی (میان باری+کم باری+ اوج بار) به علاوه هزینه دیماند محاسبه شده ضرب میگردد.

مبلغ هزینه مصرفی راکتیو محاسبه میگردد. لازم به ذکر است مشترکین با استفاده از خازن متناسب در تاسیسات الکتریکی خود می توانند هزینه راکتیو ناشی از مصرف دستگاههایی مانند موتورهای الکتریکی و کوره های اندوکسیونی . . . را صفر نمایند و با این اقدام ضمن کاهش هزینه ها موجب کاهش تلفات انرژی و اشغال ظرفیت پست های فوق توزیع گردند.
تاریخ به روز رسانی:
1396/12/05
تعداد بازدید:
36
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal